Skip to main content

Forumcenneti M.

Beta
Forumcenneti Yepyeni Tasarımıyla Sizlerle Buluşmaya Devam Ediyor...

Hoşgeldin Ziyaretçi
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 5
» En Son Üyemiz: sekacan69
» Konu Sayısı: 137
» Mesaj Sayısı: 152

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 7 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 5 Misafir
Google, Yandex

 
  Tanju Okan'ın Kadınım Şarkısı Nasıl Ortaya Çıktı?
Gönderen: admin - 1 saat önce - Forum: Magazin - Cevap Yok

[Resim: 45919581_1976133042423761_71390088775042...e=5C3C69E7]

-Kariyerinin zirvesinde bir sanatçı olan Tanju Okan, Zerrin isimli zengin bir ailenin kızıyla tanışır. Zerrin ve Tanju birbirlerine deli gibi aşık olur ve evlenirler. 
Ancak o filmlerde gördüğümüz senaryo gerçek olur. Zerrin'in ailesinin bu birlikteliği onaylamaz ve kızlarını Amerika'ya göndermeye karar verir. Tanju Okan bu haberi duyunca Zerrin'in ailesine ait köşkün önünde sabahtan akşama kadar nöbet tutmaya başlar. Fakat aile Zerrin'i köşkün arka kapısından kaçırıp uçağa doğru yola koyulur. 
*
-Bu olaydan sonra kendini iyice alkole veren Tanju Okan fena halde dağılır. Yakın arkadaşı Mehmet Teoman hemen hemen her günü Tanju ile geçirir. Bir gün onun bu halini görüp o sırada çalan plaktan ilham alan Mehmet Teoman, "Kadınım" şarkısını yazar ve Tanju Okan'a hemen okumasını söyler. Tanju Okan en dipteki ve en derbeder haliyle şarkıyı söyler. Ve o an söylediği "Kadınım" şarkısının kaydının üstüne yeni bir kayıt eklenmez. 
*
-Dinleyici olarak bizi bile perişan eden bu şarkının sırrı, Tanju Okan'ın o anda hissettiği ve aktardığı duygulardır. Ne kötü bir tesadüf ki, hastalığı sebebiyle 1996'da son kez sahne aldığı sırada bu şarkıdan sonra fenalaşmış ve maalesef kadınını son bir kez daha göremeden bu dünyadan ayrılmıştır Tanju Okan...

Bu öğeyi yazdır

  Namaz ve Kurtulan Tüccar
Gönderen: admin - 11 saat önce - Forum: Diğer Dini Konular - Cevap Yok

Namaz ve Kurtulan Tüccar islami hikaye

Atlı bir eşkıya, Şam ile Medine arasında ticaret yapan bir tüccara bağırır:

— Davranma öldürürüm.

— İşte malım. Hepsini al ve beni serbest bırak!

— Mal zaten benim olacak. Ben senin canını da almak istiyorum.

— O hâlde bana biraz mühlet ver, abdest alıp namaz kılayım!


Eşkıya, izin verir. Tüccar, abdest alıp dört rekât namaz kılar. Namazdan sonra dua eder. Dua bitince, hemen orada yeşil elbiseli bir süvari belirir. Eşkıya, bu süvariye saldırır; fakat süvari bir darbe vurup eşkıyayı attan düşürür. Sonra tüccara der ki:

— Haydi, şimdiye kadar çok insanın canına kıyan şu eşkıyayı öldür! 

— Bir cana nasıl kıyarım ki?

— Fakat bu eşkıya seni öldürecekti. Bunu öldürmezsen daha çok cana kıyar.

— Ben hayatımda kimseyi öldürmedim. Beni mazur gör!

Süvari, eşkıyayı öldürür.

Eşkıyadan kurtulan tüccar, süvariye sorar:

— Sen kimsin?

— Ben 3. kat gökte bulunan bir meleğim. Sen birinci defa dua ettiğinde gök kapıları öyle çalındı ki, mühim bir olayın olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua edince, Cebrail aleyhisselam geldi. (Şu zavallıyı kurtar) dedi. Ben de hemen geldim. Bu eşkıyayı öldürmeyi, Allahü teâlâ bana nasip etti. Ey tüccar, iyi bil ki, kim de senin gibi dua ederse, Allahü teâlâ onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.

Tüccar sağ salim Medine’ye dönünce, başından geçenleri Peygamber efendimize anlatır. Resulullah efendimiz buyurur ki:
(Elbette Allahü teâlâ, sana Esma-i hüsnayı telkin etti. O isimlerle dua edilirse, Allahü teâlâ, o duayı kabul eder, istenileni verir.)

Bu öğeyi yazdır

  Cehaletin Tek İlacı Sormak hakkında hikaye
Gönderen: admin - 11 saat önce - Forum: Diğer Dini Konular - Cevap Yok

Cehaletin Tek İlacı Sormak hikayesi
Câbir radıyallahü anh anlatıyor: Arkadaşlarımla beraber sefere çıkmıştık

İçimizden birinin başına taş isabet etti ve başını yaralayıp kemiğini kırdı
Sonra aynı adam uykuda ihtilâm olduğu için, arkadaşlarına:

- Teyemmüm edebilir miyim, bu hususta benim için ruhsat buluyor musunuz? diye sordu

Arkadaşları da: 

- Hayır, su mevcut oldukça teyemmüme ruhsat yoktur, diye cevap verdiler
Bunun üzerine o şahıs gusül abdesti aldı ve açık vaziyetteki yaradan içeriye giren suyun tesiri ile vefat etti
Peygamber aleyhisselâmın huzuruna geldiğimiz zaman, kendisine hadiseyi naklettiler

Bunun üzerine Resûlüllah aleyhisselâm: 

- Adamı öldürmüşler, Allah onları öldürsün, buyurdu

Ve «Bilmiyorlarsa sorsaydılar ya; cehaletin ilâcı sormaktır, o adama teyemmüm etmek kâfi gelirdi
Yarasına da bir bez parçası koyar, üzerine mesheder ve vücudunun diğer yerlerini de yıkardı» diye ilâve etti 

(Ebû Davud)

Bu öğeyi yazdır

  Kahve.Com İndirim Kuponu
Gönderen: admin - 11-12-2018, 05:56 PM - Forum: Gold Kampanya Ve Account Paylaşımlar - Cevap Yok

Değerli forumcenneti üyelerine fırsatları sunmaya devam ediyoruz.Aşağıda yer alan indirim kuponunu yanlızca 1 okuyucumuz alacaktır.

  • İndirim kodu 31 Aralık tarihine kadar geçerli olup 
  • %20 oranında indirim uygulanacaktır.
  • İndirim sadece kahvelerde geçerlidir.

İşte indirim kodunuzSmile

Hide Post

Bu öğeyi yazdır

  Sorumuzu Bakalım Kim Cevaplayacak?
Gönderen: admin - 11-11-2018, 07:56 PM - Forum: Sorum Var? - Cevap Yok

[Resim: grz052.jpg]

Hadi bakalım Arkadaşlar Var Mı Cevabı Verecek?

Bu öğeyi yazdır

  Nihat SIrdar'ın Kitabı Piyasada!
Gönderen: admin - 11-11-2018, 07:16 PM - Forum: Radyolar - Cevap Yok

Geçtiğimiz günlerde show radyo ile yollarını ayırıp yeni radyosu ise merakla beklenen Nihat Sırdar,farklı bir proje ile karşımıza çıktı.Severek Dinliyoruz  isimli kitabı İnkilap Yayınevi aracılığı ile piyasaya çıkaran Nihat Sırdar kendi tabiriyle bu kitapta ''ben de'' diyebileceğimiz hikayeleri hazırlamıştır.Bazı cümlelerin altını çizeceğimizi,bazılarına güleceğimizi,bazılarına ise hüzünleneceğimizi belirten Nihat Sırdar'ın kitabı bugün itibariyle tüm kitapçılarda olacağını duyurdu.
[Resim: 4j2AAL.png]
Henüz bende okumadım ancak en kısa sürede bu kitabı arşivime ekleyerek okuyacağım.

Bu öğeyi yazdır

  Çin'den Bedava Ürün Alma
Gönderen: admin - 11-11-2018, 07:06 PM - Forum: Üyelerimize Özel Hediyeler - Cevap Yok

Sizlere internet üzerinden alışveriş sitelerinden birini tanıtacapım bugün.Siteye referans ile üye olan herkese ücretsiz alışveriş kataloğundan bir ürün seçme şansı veriyor.Ancak buraya dikkat! Sadece referans ile üye olmanız gerekiyor bu fırsattan yararlanmanız için.

Cep telefonunuza üye olduktan sonra uygulamayı indirin sonrasında ise beğendiğiniz bir hediyeyi alın!İşte hepsi bu.Eğer daha fazla hediye almak istiyorsanız sizde arkadaşlarınızı davet edin daha fazla yada daha büyük hediyelerin sahibi olun!

Ben siparişi verdim ilk olarak kartınızdan güvenlik amaçlı olarak 0,12 kuruş para çekiyorlar ancak 1-2 saate o parayı da tekrardan geri yüklüyorlar.Ancak tedbirli olmakta fayda var gerçek kart bilgileri değil de sanal kart bilgilerinizle bu işlemi yapın.

Siparişim şu anda kargo da gözüküyor elime ulaştığında sizlere yine buradan paylaşırım.Bu arada siz de bu ürünlerden ücretsiz alnak istiyorsanız işte link!

Hide Post

Bu öğeyi yazdır

  Narsisizm Kendini Sevmek Midir, Yoksa Bencillik Midir?
Gönderen: admin - 11-11-2018, 06:53 PM - Forum: Kişisel Gelişim / Psikoloji - Cevap Yok

Narsisizm Kendini Sevmek Midir, Yoksa Bencillik Midir?


[Resim: kadin-yuz-siyah-sac.jpg]

Mütevazı bir ruha ve cesur bir kalbe sahip olan insanlar bizi büyüler. Vazgeçmeyen insanları çekici buluruz. Yollarına kaç engel çıkarsa çıksın nereye gideceklerini bilen insanlardan ilham alırız. Her şeyin ötesinde pes etmenin ne demek olduğunu bilmeyen ve hayatlarının bir noktasında kendilerini sevmeyi öğrenmiş olan insanları severiz. Peki, narsisizm kendini sevmek midir yoksa bencillik midir?

Eğer bu tür bir kişiliğe ve tutuma sahip olan bir aileye ve arkadaşlara sahip olmak faydalıysa, bizim de, istediklerini elde etmeyi bilen ve bunu hak ettiklerine inanan bu tür insanlar gibi olmamız çok önemlidir. Ancak yaşadığımız toplumda, birisi çıkıp da kendisiyle ilgili bu tür sözleri sesli bir şekilde dile getirirse, narsist biri olarak damgalanabilir.

“Eğer kendinizi sevmiyorsanız… hayatta nasıl bir amaç edineceksiniz?”

– Walter Riso


Kendimizi sevmek, psikolojik sağlığımızın temeli. Bu şekilde yaşamak hem fiziksel hem duygusal açıdan hayatta kalmayı başarmamızı garanti altına alıyor. Kendimize değer vermemiz sayesinde, en az bizim kadar tutarsızlığı bol olan bu karmaşık toplumda, her daim değişen başarı durumumuzla, inişli çıkışlı hayatlarımızla baş edebiliyoruz.

Ancak, bazen “kendimizi sevmek” ve bunu hak ettiğimizi, her şeyi yapma kapasitemizin olduğunu sesli bir şekilde ifade etmek, aşırıya kaçan bir davranış gibi görülüp kötü bir izlenim bırakmamıza sebep olabiliyor. Bu da pek çok insanın gözünde kendini beğenmiş, bencil ve tabii ki narsist biri gibi algılanma riskini doğuruyor.

İşin doğrusu şu ki, özverili, asil ve alçakgönüllü olmak oldukça iyi hatta gerekli. Ancak psikolojik sağlığımızın dengeli olması için bazen zaman zaman ihmal edilen, öz saygı, özgüven, ve kişisel itibar gibi özelliklere de yatırım yapmamız gerekiyor.


[Resim: aslan-renkli-cicekler.jpg]

Sağlıklı narsisizm, zaman zaman ihmal ettiğimiz öz sevgi
Narsisizm kelimesini duyar duymaz hepimizde kötü bir intiba uyanıyor. Ancak, size, onun da hepimizin bir şekilde ihtiyaç duyduğu sağlıklı bir yanı olduğunu söylesek? Gariptir, her birimiz bu dünyaya kendimizi sevmeye ihtiyaç duymaya programlanmış olarak geliyoruz. Genetiğimizin bir parçası olan bu özelliği, hayatımızın ilerleyen dönemlerinde, pek çok farklı sebeple, bizi utandırmaması için, görmezden gelmeye ve bastırmaya başlıyoruz.

Konuyu daha iyi kavramak için 3 veya 4 yaşındaki çocukları düşünmemiz yeterli. Onların davranışlarında içlerinde yer etmiş bir narsisizm türüne rastlarız. Tek ilgi duydukları şey, istek fiziksel ister duygusal açıdan, temel ihtiyaçlarını karşılamaktır. Böyle davranmalarının sebebi bencillik değildir. Öncelikle hayatta kalmak için bunu yaparlar. Sonra da psikolojik ve sosyal gelişimleri gelir.

Daha sonra, bu içgüdü, sizi üç farklı yöne götürebilir:

Birincisinde, çocuk çevresindekilerle etkileşimine bağlı olarak, kendisinin sevgi verilmeye değer biri olmadığını düşünmeye başlayabilir. Duygusal ihtiyaçları karşılanmaz, yavaşça kendine değer verme mekanizmasının tamamen yıkıldığı bir kendini alçaltma sarmalına hapsolur. Başkalarının sizi sevmediğini hissettiğinizde, siz de kendinizi sevmezsiniz.

[Resim: kelebekli-erkek-cocugu.jpg]

İkincisi yön de aynı şekilde negatiftir: aşırıya kaçan bir narsisizm. Burada çocuk, yetişkin birinin dikkatini çekmeye ve övgüsünü almaya aşırı şekilde ihtiyaç duyar. Kendisini onaylanmış hissetmek için ısrarcı bir şekilde devamlı desteğe ihtiyaç duyar. Büyüdükçe bu, onun en temel ihtiyacına dönüşür: her zaman dikkatlerin üzerinde olmasını ister ve tek derdi kendisidir.
Son olarak, bir de sağlıklı olan yön vardır: çocuk, kendimizi sevmemizin hayatta kalmak için gerekli olduğunu kavrar, sağlıklı ve süregelen bir narsisizme sahiptir. Böylece, onay gören biri olduğunu hissetmek için sürekli dikkate ve desteğe ihtiyaç duymak yerine, kendini başarılı, değerli, cesur ve istediklerini elde etmeyi hak eden biri olarak görmesini sağlayan güçlü bir öz saygı geliştirmiştir.
Kendini seven insanlar istediklerini elde ederler
İstediklerini elde etmeyi bilen insanlar, ne bencildir, ne narsist ne de kibirli. Aslında onlar genellikle mütevazilerdir. Genelde planlarından sesli bir şekilde bahsetmezler. Dış görünüşe değer veren aşırı narsist insanlar gibi yanlarında, üstlerinde yeteneklerinin ya da özelliklerinin sıralandığı pankartlar taşımazlar. Aşırıcı derecede narsist olan insanlar çok konuşur, az iş yapar ve istediklerini elde etmek için başkalarını kullanırlar.

“Ölümden ya da acı çekmekten daha kötü bir şey vardır: kendini sevme eksikliği.”

– Sándor Márai

Kendine değer veren, korkusuzca ve sağlıklı bir şekilde kendini seven insanlar hayatlarını sakince dikkat çekmeden yaşarlar. Yine de gözleri her zaman geleceğe dönüktür, diğerleri ne düşünürse ya da ne yaparsa yapsın, amaçlarına ulaşmak için çabalarlar.

[Resim: kadin-kurt-sevgi.jpg]

Sinir bilime göre, beynimizde, hayattaki amaçlarımızın geliştirilip planlandığı bölüm, göz çukurunun üstünde beynin ön lobunda yer alıyor. Bu yapı, karmaşık bir şekilde duygulara da bağlı ancak her şeyin ötesinde, beynimizin, kişiliğimizi, güçlü bir kişilik oluşturup oluşturamayacağımızı, alışkanlıklarımızı, dayanıklılığımızı ve kişisel eforumuzu etkileyen bölümüyle etkileşim halinde.

Tüm bunlar bize yine, yalnızca korkusuz bir kişiliğe sahip olanların ve güçlü bir şekilde kendine değer verenlerin sonunda başarıya ulaşabileceğini gösteriyor. Hiçbir zaman başkalarının ne dediğini umursamayacaklar çünkü başarı için ihtiyaç duydukları enerji her zaman onların içinde. O enerjinin olduğu yeri her gün koruyup kollamalıyız.
[size=undefined] Resimler: Liz Clemens[/size]

Alıntıdır

Bu öğeyi yazdır

  Link Kısaltarak Para Kazan!
Gönderen: admin - 11-11-2018, 05:39 PM - Forum: Yeni İş Fikirleri - Cevap Yok

İnternet dünyası gün geçmiyor ki farklı para kazanma metodları ile karşımıza çıkmasın.Şimdi sizlere güvenilir ve ödeme yapan link kısaltma sitesinin tanıtımını yapacağım.Özellikle forum yada blog benzeri bir siteniz var ise para kazanma aracı olarak bu sistemi kullanabilirsiniz.Şu anda 1000 tıklamaya yaklaşık 35 lira civarında para ödeniyor.

Site Adresi:

Hide Post

Bu öğeyi yazdır

  Yandex İle Para Kazanın!
Gönderen: admin - 11-11-2018, 01:15 PM - Forum: Yeni İş Fikirleri - Cevap Yok

Aslında yeni bir para kazanma metodu değil ancak ben henüz keşfettim ve para kazanmaya da başladığım için sizlerle paylaşıyorum.Yandex arama motorunun Toloka adında bir programı var.Burada size görevler veriliyor ve yaptığınız görevler karşılığında da size para yatırılıyor.Yatırılan parayı papara gibi farklı metodlarla da çekme şansına sahipsiniz!
Peki yapmanız gerekenler ne?
1-Yandex'e kişisel bir hesap açınız.
2-Toloka diye arama yaparak bu progrma kayıt olunuz.
3-Sonrasında ise sırayla görevleri yapmaya başlayınız.

Verilen görevler;

Video İzleme,Ses kayıdı dinleme,rehber takip gibi yandex'in verilerini geliştirmeye yöneliktir.

Papara için hesabınızda 0,5$ birikmesi yeterlidir.

Konuyla ilgili sorusu olanları cevaplamaya hazırım.

Bol kazançlar...

Bu öğeyi yazdır

Genel sorunlar info@forumcenneti.com
Ban sorunları webmaster@forumcenneti.com
Reklam vermek reklam@forumcenneti.com