Skip to main content

Forumcenneti

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Yazar: vbasic
09-12-2020, 02:11 PM
Forum: Sağlık
Yorum Yok
Sedef hastalığı, en sık dizlerde, dirseklerde, gövdede ve kafa derisinde kırmızı, kaşıntılı pullu lekelere neden olan bir cilt hastalığıdır. Sedef, tedavisi olmayan, yaygın, uzun süreli (kronik) bir hastalıktır. Döngülerden geçme eğilimindedir, birkaç hafta veya ay boyunca belirtileri devam eder. Bir süre sonra azalır veya remisyona girer. Semptomları yönetmenize yardımcı olacak tedaviler mevcuttur. Sedef hastalığı belirtilerini hafifletmek için yaşam tarzı alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir.

Sedef hastalığı olarak bilinen kronik otoimmün hastalık, günlük yaşamınızda bazı molalar verir ancak belirsiz bir saatte tekrar kendini göstermeye başlar. Tüm otoimmün hastalıklar gibi sedef hastalığının da bir tedavisi yoktur ve hiçbir zaman tamamen kaybolmaz. Doktorun önerdiği tedavi talimatlarını izleyerek semptomları yönetmek mümkündür. Cilt sorunları yaşıyorsanız ve sedef hastalığınız olabileceğini düşünüyorsanız, işte belirtiler ve olası tedaviler hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazımızda toparladık.

Sedef durumunun, cilt hücrelerinin hızlı büyümesi nedeniyle ciltte kalın, beyaz, kırmızı veya gümüş lekelerle sonuçlanan kronik cilt hastalığıdır. Ciltte pullanmanın yanı sıra iltihaplanmaya yol açan aşırı aktif bağışıklık sistemi nedeniyle veya bazen genetik nedenlerle oluşur. Psoriasis vulgaris, püstüler psoriasis, psoriatik artrit, ters sedef, saçlı derisinde sedef ve guttat sedef gibi pek çok türü vardır. “Vulgaris” kelimesi ortak anlamına gelir.

Bu tip sedef yani psoriasis vulgaris en yaygın olanıdır. Sedef hastalığından muzdarip yaklaşık %80 insan bu tür sedef hastalığına sahiptir. Plak sedef olarak da bilinir, çünkü bu hastalıktan muzdarip kişiler, en çok kafa derisi, dirsekler, dizler veya gövdeye bağlı vücudun herhangi bir yerinde görülebilen iltihaplı deri plaklarına sahiptir.

Püstüler sedef nadir görülen bir sedef türüdür. Kırmızımsı alanla çevrili, sınırları belirgin, yükseltilmiş tümsekler gibi görünür. Bu çıkıntılar, irin olarak bilinen beyaz hücrelerden oluşan beyaz ve kalın bir sıvı ile doldurulur. Sedef hastalığı artritinden muzdarip kişiler, etkilenen cilt ve tırnak anormalliklerindeki ateşli kırmızı ve kuru pullarla tanımlanabilir.

Ters sedef ise sedef hastalığının en ağrılı türlerinden biridir. Bu tip sedef hastalığı, etkilenen ciltte ateşli kırmızı ve iltihaplı lekelerle karakterizedir ve esas olarak göğüs altı, kasık bölgesi veya koltuk altları gibi katlanmış bölgelerde görülür. Bu çıkıntılar, irin olarak bilinen beyaz hücrelerden oluşan beyaz ve kalın bir sıvı ile doludur. Sedef hastalığı artritinden muzdarip kişiler, etkilenen cilt ve tırnak anormalliklerindeki ateşli kırmızı ve kuru pullarla tanımlanabilir.

Sedef cildin herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir, ancak yüz, boyun, kafa derisi, eller ve ayaklar bu oluşumun meydana geldiği en yaygın noktalardır. Dirsek ve diz gibi eklemler de sonradan gelebilecek bölgelerdir. Bazı insanlar ağızda, tırnaklarında ve hatta cinsel organlarının çevresinde sedef geliştirmiştir.

[Resim: sedef-hastaligi-olusumu.png]

Sedef hastalığında, cilt hücrelerinizin yaşam döngüsü büyük ölçüde hızlanır ve epidermisin yüzeyinde ölü hücrelerin birikmesine yol açar.

Sedef Hastalığı Çeşitleri ve Nedenleri

Sedef hastalığı belirti ve semptomları kişiden kişiye değişebilir. Yaygın belirti ve semptomlar genel olarak şu şekildedir:
 • Kalın, gümüş pullarla kaplı kırmızı deri lekeleri
 • Küçük ölçekli lekeler (genellikle çocuklarda görülür)
 • Kanayabilen veya kaşınabilen kuru, çatlamış cilt
 • Kaşıntı, yanma veya ağrı
 • Kalınlaşmış, çukurlu veya çıkıntılı tırnaklar
 • Şişmiş ve sert eklemler
Sedef hastalığı belirtileri kişiden kişiye değişebilen durumlardır, kimilerinde küçük alanda oluşurken kimilerinde boylu boyunca yaygınlık gösterebilirler. En sık etkilenen bölgeler bel, dirsekler, dizler, bacaklar, ayak tabanları, kafa derisi, yüz ve avuç içleridir.

Sedef Hastalığının Nedenleri

Sedef hastalığının cildin normalden daha hızlı yenilenmesine neden olan bir bağışıklık sistemi sorunu olduğu düşünülmektedir. Plak tipi sedef hastalığı olarak bilinen en yaygın sedef türünde, hücrelerin bu hızlı dönüşümü pullar ve kırmızı lekelerle sonuçlanır.

Bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olan şey tam olarak açık değildir. Araştırmacılar hem genetik hem de çevresel faktörlerin rol oynadığını düşünmektedir. Sedef hastalığı bulaşıcı değildir.

Sedef Hastalığı Tetikleyicileri

Sedef hastalığına yatkın olan birçok insan, hastalık bazı çevresel faktörler tarafından tetiklenene kadar yıllarca belirtileri hissetmeyebilir. Yaygın sedef hastalığı tetikleyicileri şu şekildedir:
 • Strep boğaz ağrısı veya cilt enfeksiyonları gibi enfeksiyonlar
 • Havadaki soğuk ve kuru koşullar
 • Kesik veya sıyrık
 • Böcek ısırığı veya şiddetli güneş yanığı gibi ciltte yaralanma
 • Stres
 • Sigara içmek ve pasif içicilik
 • Aşırıalkol tüketimi
 • Bazı ilaçlar (lityum, yüksek tansiyon ilaçları ve sıtma ilaçları dahil)
 • Oral veya sistemik kortikosteroidlerin hızla kesilmesi
Sedef Hastalığının Risk Faktörleri

Sedef hastalığı herkes geliştirebilen durumdur. Vakaların yaklaşık üçte biri pediyatrik yıllarda başlar. Aşağıdaki faktörler hastalık riskinizi artırabilir.
 • Aile öyküsü: Durum ailelerde var mı? Sedef hastalığı olan bir ebeveyne sahip olmak hastalığa yakalanma riskinizi artırır ve sedef olan iki ebeveynin olması riskinizi daha da artırır.
 • Stres: Stres bağışıklık sisteminizi etkileyebileceğinden, yüksek stres seviyeleri sedef hastalığı riskinizi artırabilir.
 • Sigara içmek: Tütün içmek sadece sedef riskinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığın şiddetini de artırabilir. Sigara da hastalığın ilk gelişiminde rol oynayabilir.
Sedef Hastalığı Komplikasyonları

Sedef hastalığınız varsa, aşağıdakiler dahil diğer rahatsızlıkları geliştirme riskiniz daha yüksektir:
 • Eklemlerin içinde ve çevresinde ağrı, sertlik ve şişmeye neden olan psoriatik artrit
 • Konjunktivit, blefarit ve üveit gibi göz rahatsızlıkları
 • Obezite
 • Tip 2 diyabet (İnceleyin: Tip 2 Diyabetin Belirtileri Nelerdir ve Nasıl Önlenir?)
 • Yüksek tansiyon
 • Kalp-damar hastalığı
 • Çölyak hastalığı, skleroz ve Crohn hastalığı olarak adlandırılan iltihaplı bağırsak hastalığı gibi diğer otoimmün hastalıklar
 • Düşük kişilik saygısı ve depresyon gibi zihinsel sağlık koşulları
Eğer sedef hastalığınızın olduğundan şüpheleniyorsanız vakit kaybetmeden uzman doktorunuza görüşmeniz gerekmektedir. Doktorunuz sağlığınız hakkında sorular soracaktır. Cildinizi, saç derinizi ve tırnaklarınızı inceleyecektir. Doktorunuz mikroskop altında incelenmek üzere küçük bir deri örneği (biyopsi) alabilir. Bu, sedef hastalığının türünü belirlemeye ve diğer rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Sedef Hastalığı Tedavisi

Sedef hastalığı tedavileri, cilt hücrelerinin hızla büyümesini durdurmayı ve pulları gidermeyi amaçlar. Seçenekler arasında kremler ve merhemler (topikal tedavi), ışık tedavisi (fototerapi) ve oral veya enjekte edilen ilaçlar bulunur.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
– Işık tedavisi
– Tropikal tedavi
– Oral veya enjekte edilen ilaçlar
– Alternatif tıp uygulamaları (Kremler, balık yağı takviyeleri ve uçucu yağlar gibi)
Güneşten korunmalı mıyım?
Cildinizi tedavi etmek için doğal güneş ışığını kullanmanın en iyi yolunu doktorunuza sorun. Kontrollü miktarda güneş ışığı sedef hastalığını iyileştirebilir, ancak çok fazla güneş salgınları tetikleyebilir veya kötüleştirebilir. Ayrıca cilt kanseri riskini artırabilir. Güneşte geçirdiğiniz zamanı kaydedin ve sedef hastalığından etkilenmeyen cildi en az 30 güneş koruma faktörü (SPF) ile güneş kremi ile koruyun.

Sedef hastalığı durumunda kendinizi iyi hissetmek için aşağıdaki kişisel bakım uygulamalarına dikkat edin.
 • Günlük banyo yapın: Günlük banyo, pulları gidermeye ve iltihaplı cildi yatıştırmaya yardımcı olur. Eğer küvetiniz varsa suya banyo yağı, koloidal yulaf ezmesi ve epsom tuzları ekleyin ve en az 15 dakika bekletin. Sıvı ve katı yağlar eklenmiş ılık su ve yumuşak sabunlar kullanın.
 • Nemlendirici kullan: Banyodan sonra cildinizi nazikçe kurulayın ve cildiniz hala nemliyken merhem bazlı bir nemlendirici uygulayın. Çok kuru ciltler için uçucu yağlar tercih edilebilirsiniz. Kremlerden veya losyonlardan daha fazla dayanma gücüne sahiptirler. Nemlendirme cildinizi iyileştiriyor gibi görünüyorsa, günde bir ila üç kez uygulayın.
 • Etkilenen alanları gece boyunca örtün: Yatmadan önce etkilenen cilde merhem bazlı bir nemlendirici sürün ve streç filmle sarın. Uyandığınızda streci çıkarın ve pulları yıkayın.
 • İlaçlı krem veya merhem sürün: Kaşıntı ve pullanmayı azaltmak için reçetesiz satılan bir krem veya hidrokortizon veya salisilik asit içeren merhem sürün. Kafa derisi sedef hastalığınız varsa, kömür katranı içeren ilaçlı bir şampuan deneyin.
 • Sedef hastalığı tetikleyicilerinden kaçının: Sedef hastalığınızı neyin tetiklediğine dikkat edin ve onları önlemek için adımlar atın. Enfeksiyonlar, cildinizdeki yaralanmalar, stres, sigara ve yoğun güneşe maruz kalma, sedef hastalığını kötüleştirebilir.
 • Alkol içmekten kaçının: Alkol tüketimi bazı sedef hastalığı tedavilerinin gidişatını olumsuz etkiler. Sedef hastalığınız varsa alkolden uzak durun. İçiyorsanız, ölçülü olun durumunuza göre tamamen bırakın yada doktorunuza danışın.
 • Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye çalışın: Sigarayı ve içkiyi orta düzeyde bırakmanın yanı sıra, aktif olarak, iyi beslenerek ve sağlıklı bir kiloyu koruyarak sedef hastalığınızı yönetebilirsiniz.
Sedef hastalığı ile baş etmek, özellikle etkilenen vücudunuzun geniş bir alanını kaplıyorsa veya başkaları tarafından görülebiliyorsa zor olabilir. Hastalığın devam eden, ısrarcı doğası ve tedavi zorlukları sadece yükü arttırır. Bu durumu en hızlı şekilde atlatmak için doktorunuzun tavsiyelerini birebir uygulayın, geçmiş olsun.
Yazar: selturu
09-03-2020, 06:34 PM
Forum: Teknoloji
Yorum Yok
bikaç gün önce haberi gördüm de indirip hemen denedim. yeni bi sosyal medya uygulamasıymış. iyi ki erken davranmışım. yoksa kullanıcı adımı kesin boşta bulamazdım.  Big Grin şimdilik eğlenceli gidiyo burası. gelen olursa takipleşelim beraber yaaylarız  Tongue
Yazar: Efe YILMAZ
08-03-2020, 02:53 PM
[Resim: sM4CGV.png]

Moderator araçları yok nasıl ekliyebilirim siteme?
Yazar: schmark
05-23-2020, 07:20 PM
Yorum Yok
Site Adı : Bilgi
Site Adresi :bilgilerce.com
Açıldığı Tarih : 17.05.2020
Site Altyapısı : Wordpress
İçerik ve açıklama;
Güncel tutulan bir bilgi sitesidir. Başlıca hedefi ise güncel hayatta gerek duyulan bilgileri derleyip bir araya getirmek ve merak edilen konular hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır. Site içerisinde kategoriler kısmında birçok ihtiyaç duyulan bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler ciddi bir çalışma sonucu okurlara aktarılmaktadır. Mümkün olduğunca konuları sade ve anlaşılır şekilde sunma gayreti içerisinde paylaşım yapılmaktadır. Site içeriği her geçen gün büyüdüğünden devamlı güncel ve yeni konular eklenecektir. Konuları okuyan okurların siteyi bir defalığına değil günlük hayatta sürekli kullanmaları hedeflenmektedir.
Öneri ve görüşlerinize açığım arkadaşlar şimdiden teşekkürler iyi forumlar..
Yazar: mervekeskin
05-17-2020, 01:20 AM
Yorum Yok
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 yaşlarında bir oğlum var.Çok hiperaktif hareketli bir çocuk, ve bu yüzden ayakkabıları çok çabuk eskiyor. Onların sağlığı her şeyden önemli ve bilindiğindiği üzere çocuk ayakkabı seçimi yapmak çok zor. Aslında çok kaliteli almak istemiyoruz çünkü çok çabuk büyüyorlar fakat nasıl olsa seneye giyemeyecek diye kalitesiz aldığımız ayakkabılar çocuklarımızın ayak sağlığında sorun yaratıyor. Anne ve babaları bilinçlendirmek adına böyle bir yazı yazmak istedim. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli Smile Uzman görüşünü sizinle paylaşıyorum. İyi okumalar Smile

“Çocuk yürümeye başlar başlamaz hemen ayakkabı giydirilmesi zorunluluğu da yoktur” diyen Yılmaz, “Çocukların evde halı gibi yumuşak zeminlerde yalın ayak yürümesinde sakınca olmadığı gibi ayak tabanının gelişimine katkıda bulunur. Fırsat bulunursa kum gibi zeminlerde yürütülmesi ayak gelişimine faydalıdır. Elbette basılan zeminin düzgünlüğüne, yüzey temizliğine de dikkat edilmelidir. Burada ayakkabı koruyucu olması açısından önemlidir” dedi.

Nelere dikkat edilmeli?

İlk adım ayakkabısında önceliğin görsellik değil sağlık olması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, olması gereken özellikleri şöyle sıraladı:

“İlk adım ayakkabısı, yumuşak ve esnek olmalı, ayağı çok sıkmadan tam kavrayarak bebeğin dengesini kurmasına izin vermelidir. Topuktan kaymamalıdır, yük vermeye ve gerilmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Bot gibi yüksek desteği olan ayakkabılarda ayak bileğinin rahat hareket ettiriliyor olması gerekmektedir. ilk adım ayakkabıları ayakta tahrişlere neden olmaması için sıkmamalı, hava alabiliyor olmalı, koku yapmayan, alerjen olmayan ayakkabı tercih edilmelidir.”

Ayakkabı alınırken mutlaka denenmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Ayakkabı alırken denenmeli, konforlu olup olmadığı test edilmelidir. Deneme yaparken ayağı ayakkabıya sokmak için zorlanmamalıdır. Ayakkabı çıkarıldıktan sonra ayaklar kontrol edilmeli, herhangi bir bası izi olup olmadığına bakılmalıdır” dedi.

“Seneye de giysin” demeyin

“Seneye de giyer” mantığı ile büyük ayakkabı alınmaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, bunun çocuğun ayak sağlığı için zararlı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Çok sert ayakkabılardan kaçınılmalı, ayağın normal hareketine izin veren ayakkabılar tercih edilmelidir. Çocuğun kendisinin de ayakkabısını giymesi teşvik edilmeli, bunun için velkro bandajlı olanlar tercih edilmelidir” diye konuştu."
Yazar: mervekeskin
05-14-2020, 10:53 PM
Forum: Sağlık
Yorum Yok
"Merhabalar. Biliyorsunuz ki zeytinyağının faydaları say say bitmez... Belki bilmeyenler vardır diye sizin için araştırdım, bilmeyen kalmasın Smile Keyifle okumanız dileğiyle...

ZEYTİNYAĞI HAKKINDA
Zeytinyağı, Akdeniz Bölgesinin geleneksel bir ağaç mahsulü olan Olea europaea'nın (zeytin ağacı) meyvesinden elde edilen yağdır. İnsanlık tarafından yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yemek yapmak, kozmetik ürünler, sabunlar, tıbbi amaçlar için ve farmasötik takviyeler olarak kullanıldığı gibi; yakıt olarak ve aydınlatma lambaları için de kullanılabilir.Ayrıca zeytinyağı fiyatları uygun olması sebebiyle çoğu insanın bütçesine uygun oldukça uygun.
Zeytinyağının yaklaşık % 14'ü doymuş yağ iken, % 11'i omega-6 ve omega-3 yağ asitleri gibi çoklu doymamışlardır. Ancak zeytinyağındaki baskın yağ asidi, oleik asit adı verilen ve toplam yağ içeriğinin % 73'ünü oluşturan tekli doymamış bir yağdır.
Tekli doymamış yağlar bakımından zengin olduğu için kanımızdaki kötü kolesterol seviyesini düşürmede yardımcı olur. Sızma zeytinyağı en yüksek seviyede antioksidan polifenol ve oleik asit içerir. Bu nedenle diğer bitkisel yağlara kıyasla daha sağlıklı bir seçenektir.
Bununla birlikte, aynı zamanda çok fazla kaloriye sahiptir, bu nedenle en iyi sağlık sonuçları için makul miktarlarda kullanılmalıdır.
ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI

Zeytinyağının sağlığa olası faydalarından bazıları:

Kanser
Zeytinyağındaki bitki besin maddesi, ibuprofen'in inflamasyonu azaltmadaki etkisini taklit eder ve bu da meme kanseri riskini ve nüksünü azaltabilir. Skualen ve lignanlar, kanser üzerindeki olası etkileri için incelenen diğer zeytinyağı bileşenleri arasındadır.

Diyabet riskini azaltır
Geleneksel olarak, kalp hastalığı ve diyabet gibi çeşitli hastalıkları önlemek için düşük yağlı bir diyet reçete edilir. Çalışmalar, yüksek yağlı diyetlerin kanser ve diyabet gibi bazı hastalıkların riskini artırabildiğini gösterirken; bilimsel bir çalışmada, zeytinyağı açısından zengin bir Akdeniz tarzı diyetin, düşük yağlı bir diyete kıyasla yaklaşık % 50 oranında tip II diyabet riskini azalttığını gösterdi. Tip II diyabet, diyabetin en yaygın ve önlenebilir şeklidir.

Kilo kaybı
Tıp uzmanları, zeytinyağında bulunan tekli doymamış yağlardan kilo almanın çok zor olduğunu öne sürüyorlar. Bu Akdeniz'e özgü yağ ile ilgili yapılan araştırmalar, kilo kaybı için kullanılması konusunda olumlu sonuçlar vermiştir ve tereyağ ve kalorili yüklü diğer yağlar için mükemmel bir alternatiftir.

İltihabı önler
Zeytinyağı, antienflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri olan polifenoller bakımından zengindir. Sonuç olarak, kullanımı patojenik bakteri üremesini engellemeye ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

Sindirimi geliştirir
Zeytinyağının sindirim sürecine yardımcı olduğu bilinmektedir. Sindirim sistemini temizlemek ve barsak hareketlerini iyileştirmek için tıbbi bir yağ olarak kullanılır.

Yaşlanmayı geciktirir
Antioksidanlar bakımından zengin olan zeytinyağı, insan vücudunun doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kozmetik ürünlerde ve doğal bitkisel tedavide kullanıldığında cilde doğal bir parlaklık vererek harikalar yaratır.
Safra taşlarını önler
Zeytinyağı kullanımı ayrıca, müshil etkisine sahip olan safra kesesi taşlarının önlenmesinde etkilidir. Genellikle safra kesesi temizliği yapan insanlar tarafından kullanılır.
Hücre duvarlarını güçlendirir
Zeytinyağı, daha güçlü hücre duvarları oluşturmaya yardımcı olan polifenoller içermektedir. Aynı zamanda arter duvarlarının esnekliğini artırarak sizi çeşitli kalp hastalıklarına karşı korur.
"
Yazar: admin
05-11-2020, 11:45 PM
Yorum Yok
  • 06 # - Telefonun IMEI'sini gösterir

  • 0 * # - Bilgi menüsü (tüm telefonlar için çalışmaz)


  • [i]# 4636 # [/i]# * - Bilgi menüsü


  • [i]# 34971539 # [/i]# * - Kamera bilgisi


  • [i]# 1111 # [/i]# * - FTA yazılım sürümü


  • [i]# 1234 # [/i]# * - PDA yazılım sürümü


  • 12580 * 369 # - Yazılım ve donanım bilgisi


  • 7465625 # - Cihaz kilidi durumu


  • [i]# 232338 # [/i]# * - Mac Adresi


  • [i]# 2663 # [/i]# * - Dokunmatik ekran sürümü


  • [i]# 3264 # [/i]# * - RAM sürümü


  • [i]# 232337 # [/i]# - Bluetooth adresi


  • [i]# 2222 # [/i]# * - Donanım Sürümü


  • [i]# 44336 # [/i]# * - Yazılım sürümü ve güncelleme bilgileri

   TEST KODLARI


  • [i]# 197328640 # [/i]# * - Test modu


  • [i]# 232339 # [/i]# * - Kablosuz testi


  • [i]# 0842 # [/i]# * - Parlaklık ve titreşim testi


  • [i]# 2664 # [/i]# * - Dokunmatik ekran testi


  • [i]# 232331 # [/i]# * - Bluetooth testi


  • [i]# 7262626 # [/i]# * - Saha testi


  • [i]# 1472365 # [/i]# * - GPS hızlı testi

   [i]# [/i]# 1575 # [i]# [/i]- Tam GPS testi


  • [i]# 0283 # [/i]# * - Paket geri döngü testi


  • [i]# 0 [/i]# [i]# [/i]- LCD ekran testi


  • [i]# 0289 # [/i]# * - Ses testi


  • [i]# 0588 # [/i]# * - Yakınlık sensörü testi

   DİĞER KODLAR


  • 9090 # - Teşhis ayarları


  • 301279 # - HSDPA / HSUPA ayarları


  • 872564 # - USB kayıt ayarları


  • 7780 # - Fabrika ayarlarına sıfırlama

  • 2767 * 3855 # - Tam fabrika ayarlarına sıfırlama

  • [i]# 7594 # [/i]# * - Telefonu kapatma


  • [i]# 8351 # [/i]# * - Çevirici günlük modunu etkinleştirme


 • [i]# 8350 # [/i]# * - Çevirici günlük modunu devre dışı bırak

Yazar: admin
05-11-2020, 11:42 PM
Forum: Instagram
Instagram da yaptığınız yorumda kullanıcı adınızı gizlemek istiyorsanız bu vereceğim yöntem ile bunu sağlayabilirsiniz.
Alıntı:؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑̒̿͗͞ ̈́͊͌̈́̒̊̆̈́͑͠ ̆͊̽̀̉̚͝ ̔̓͌̃̀̎̓͐͊͡ ҇̃̀͆̐̽̒̍̒̽ ̎̍͗̀̉̔̀͊͑͆͡ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̓͋͋̓̅͊̐͝ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ͋͗̔̌̑͑̏͛̕ ͂̒̐̇̇̒͠ ҇̈́̂̇͐̊͊ ̃͑̉̃͛̏̈͒͑͝ ̛́̆̃̂̄̂ ͐͆͋̌̕ ̛̎̾̂̅̇͌̆̈́̽ ̌́́͛̃͛͌̅̒̑̆̈͝ ̾̎̽̊̋̿̎͛̃̊̊̾͞ ̛̏̇̔̓͋̋͗̒͐͐̃͋ ̽̏͊̔͛̽̀̉̊͗͂͠ ̛̆̊̍̓̅̐̆̄̂́͋̚ ҇̎̀̎̐́̓̑̔̀́̒ ̏̆̎̓̈́͗̊̃̀͗̀͞ ̓͊͛̚͞ ́ ؜؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑̒̿͗͞ ̈́͊͌̈́̒̊̆̈́͑͠ ̆͊̽̀̉̚͝ ̔̓͌̃̀̎̓͐͊͡ ҇̃̀͆̐̽̒̍̒̽ ̎̍͗̀̉̔̀͊͑͆͡ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̓͋͋̓̅͊̐͝ ͋͗̔̌̑͑̏͛̕ ͂̒̐̇̇̒͠ ҇̈́̂̇͐̊͊ ̃͑̉̃͛̏̈͒͑͝ ̛́̆̃̂̄̂ ͐͆͋̌̕ ̛̎̾̂̅̇͌̆̈́̽ ̌́́͛̃͛͌̅̒̑̆̈͝ ̾̎̽̊̋̿̎͛̃̊̊̾͞ ̛̏̇̔̓͋̋͗̒͐͐̃͋ ̽̏͊̔͛̽̀̉̊͗͂͠ ͑̂̒̒̿̑̍͡ ̛̆̊̍̓̅̐̆̄̂́͋̚ ҇̎̀̎̐́̓̑̔̀́̒ ̏̆̎̓̈́͗̊̃̀͗̀͞ ̓͊͛̚͞ ́ ؜؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑

Yukarıda yer alan kodu kopyalayıp herhangi bir video veya resmin altında yer alan instagram yorumunuza yapıştırdığınızda kullanıcı adınızın üzerine gelecek ve gizlenmiş olacaktır.
Yazar: admin
05-01-2020, 10:17 AM
Yorum Yok
Apple dünyasının vazgeçilmez yazılımı ios hakkında detaylı nasıl geliştireceğinizi merak ediyorsanız bu kurs tam size göre!

web servisler ile konuşabilen ios uygulamaları yazabilir hale geleceksiniz.

objective c diline hakim olacaksınız.

Kursa gitmek için TIKLAYIN!

Hoşgeldin, Ziyaretçi

Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Forumda Ara

Forum İstatistikleri

Toplam Üyeler: 89
Son Üye: yilmaz1980
Toplam Konular: 429
Toplam Yorumlar: 525

Kimler Çevrimiçi

Toplam: 2 kullanıcı aktif
0 Kayıtlı
» 2 Ziyaretçi
Task