Skip to main content

FORUMCENNETİ

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Forumcenneti Yönetimi.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Yazar: schmark
05-23-2020, 07:20 PM
Yorum Yok
Site Adı : Bilgi
Site Adresi :bilgilerce.com
Açıldığı Tarih : 17.05.2020
Site Altyapısı : Wordpress
İçerik ve açıklama;
Güncel tutulan bir bilgi sitesidir. Başlıca hedefi ise güncel hayatta gerek duyulan bilgileri derleyip bir araya getirmek ve merak edilen konular hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır. Site içerisinde kategoriler kısmında birçok ihtiyaç duyulan bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler ciddi bir çalışma sonucu okurlara aktarılmaktadır. Mümkün olduğunca konuları sade ve anlaşılır şekilde sunma gayreti içerisinde paylaşım yapılmaktadır. Site içeriği her geçen gün büyüdüğünden devamlı güncel ve yeni konular eklenecektir. Konuları okuyan okurların siteyi bir defalığına değil günlük hayatta sürekli kullanmaları hedeflenmektedir.
Öneri ve görüşlerinize açığım arkadaşlar şimdiden teşekkürler iyi forumlar..
Yazar: mervekeskin
05-17-2020, 01:20 AM
Yorum Yok
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 yaşlarında bir oğlum var.Çok hiperaktif hareketli bir çocuk, ve bu yüzden ayakkabıları çok çabuk eskiyor. Onların sağlığı her şeyden önemli ve bilindiğindiği üzere çocuk ayakkabı seçimi yapmak çok zor. Aslında çok kaliteli almak istemiyoruz çünkü çok çabuk büyüyorlar fakat nasıl olsa seneye giyemeyecek diye kalitesiz aldığımız ayakkabılar çocuklarımızın ayak sağlığında sorun yaratıyor. Anne ve babaları bilinçlendirmek adına böyle bir yazı yazmak istedim. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli Smile Uzman görüşünü sizinle paylaşıyorum. İyi okumalar Smile

“Çocuk yürümeye başlar başlamaz hemen ayakkabı giydirilmesi zorunluluğu da yoktur” diyen Yılmaz, “Çocukların evde halı gibi yumuşak zeminlerde yalın ayak yürümesinde sakınca olmadığı gibi ayak tabanının gelişimine katkıda bulunur. Fırsat bulunursa kum gibi zeminlerde yürütülmesi ayak gelişimine faydalıdır. Elbette basılan zeminin düzgünlüğüne, yüzey temizliğine de dikkat edilmelidir. Burada ayakkabı koruyucu olması açısından önemlidir” dedi.

Nelere dikkat edilmeli?

İlk adım ayakkabısında önceliğin görsellik değil sağlık olması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, olması gereken özellikleri şöyle sıraladı:

“İlk adım ayakkabısı, yumuşak ve esnek olmalı, ayağı çok sıkmadan tam kavrayarak bebeğin dengesini kurmasına izin vermelidir. Topuktan kaymamalıdır, yük vermeye ve gerilmeye karşı dayanıklı olmalıdır. Bot gibi yüksek desteği olan ayakkabılarda ayak bileğinin rahat hareket ettiriliyor olması gerekmektedir. ilk adım ayakkabıları ayakta tahrişlere neden olmaması için sıkmamalı, hava alabiliyor olmalı, koku yapmayan, alerjen olmayan ayakkabı tercih edilmelidir.”

Ayakkabı alınırken mutlaka denenmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Ayakkabı alırken denenmeli, konforlu olup olmadığı test edilmelidir. Deneme yaparken ayağı ayakkabıya sokmak için zorlanmamalıdır. Ayakkabı çıkarıldıktan sonra ayaklar kontrol edilmeli, herhangi bir bası izi olup olmadığına bakılmalıdır” dedi.

“Seneye de giysin” demeyin

“Seneye de giyer” mantığı ile büyük ayakkabı alınmaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, bunun çocuğun ayak sağlığı için zararlı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Çok sert ayakkabılardan kaçınılmalı, ayağın normal hareketine izin veren ayakkabılar tercih edilmelidir. Çocuğun kendisinin de ayakkabısını giymesi teşvik edilmeli, bunun için velkro bandajlı olanlar tercih edilmelidir” diye konuştu."
Yazar: mervekeskin
05-14-2020, 10:53 PM
Forum: Sağlık
Yorum Yok
"Merhabalar. Biliyorsunuz ki zeytinyağının faydaları say say bitmez... Belki bilmeyenler vardır diye sizin için araştırdım, bilmeyen kalmasın Smile Keyifle okumanız dileğiyle...

ZEYTİNYAĞI HAKKINDA
Zeytinyağı, Akdeniz Bölgesinin geleneksel bir ağaç mahsulü olan Olea europaea'nın (zeytin ağacı) meyvesinden elde edilen yağdır. İnsanlık tarafından yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yemek yapmak, kozmetik ürünler, sabunlar, tıbbi amaçlar için ve farmasötik takviyeler olarak kullanıldığı gibi; yakıt olarak ve aydınlatma lambaları için de kullanılabilir.Ayrıca zeytinyağı fiyatları uygun olması sebebiyle çoğu insanın bütçesine uygun oldukça uygun.
Zeytinyağının yaklaşık % 14'ü doymuş yağ iken, % 11'i omega-6 ve omega-3 yağ asitleri gibi çoklu doymamışlardır. Ancak zeytinyağındaki baskın yağ asidi, oleik asit adı verilen ve toplam yağ içeriğinin % 73'ünü oluşturan tekli doymamış bir yağdır.
Tekli doymamış yağlar bakımından zengin olduğu için kanımızdaki kötü kolesterol seviyesini düşürmede yardımcı olur. Sızma zeytinyağı en yüksek seviyede antioksidan polifenol ve oleik asit içerir. Bu nedenle diğer bitkisel yağlara kıyasla daha sağlıklı bir seçenektir.
Bununla birlikte, aynı zamanda çok fazla kaloriye sahiptir, bu nedenle en iyi sağlık sonuçları için makul miktarlarda kullanılmalıdır.
ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI

Zeytinyağının sağlığa olası faydalarından bazıları:

Kanser
Zeytinyağındaki bitki besin maddesi, ibuprofen'in inflamasyonu azaltmadaki etkisini taklit eder ve bu da meme kanseri riskini ve nüksünü azaltabilir. Skualen ve lignanlar, kanser üzerindeki olası etkileri için incelenen diğer zeytinyağı bileşenleri arasındadır.

Diyabet riskini azaltır
Geleneksel olarak, kalp hastalığı ve diyabet gibi çeşitli hastalıkları önlemek için düşük yağlı bir diyet reçete edilir. Çalışmalar, yüksek yağlı diyetlerin kanser ve diyabet gibi bazı hastalıkların riskini artırabildiğini gösterirken; bilimsel bir çalışmada, zeytinyağı açısından zengin bir Akdeniz tarzı diyetin, düşük yağlı bir diyete kıyasla yaklaşık % 50 oranında tip II diyabet riskini azalttığını gösterdi. Tip II diyabet, diyabetin en yaygın ve önlenebilir şeklidir.

Kilo kaybı
Tıp uzmanları, zeytinyağında bulunan tekli doymamış yağlardan kilo almanın çok zor olduğunu öne sürüyorlar. Bu Akdeniz'e özgü yağ ile ilgili yapılan araştırmalar, kilo kaybı için kullanılması konusunda olumlu sonuçlar vermiştir ve tereyağ ve kalorili yüklü diğer yağlar için mükemmel bir alternatiftir.

İltihabı önler
Zeytinyağı, antienflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri olan polifenoller bakımından zengindir. Sonuç olarak, kullanımı patojenik bakteri üremesini engellemeye ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

Sindirimi geliştirir
Zeytinyağının sindirim sürecine yardımcı olduğu bilinmektedir. Sindirim sistemini temizlemek ve barsak hareketlerini iyileştirmek için tıbbi bir yağ olarak kullanılır.

Yaşlanmayı geciktirir
Antioksidanlar bakımından zengin olan zeytinyağı, insan vücudunun doğal yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kozmetik ürünlerde ve doğal bitkisel tedavide kullanıldığında cilde doğal bir parlaklık vererek harikalar yaratır.
Safra taşlarını önler
Zeytinyağı kullanımı ayrıca, müshil etkisine sahip olan safra kesesi taşlarının önlenmesinde etkilidir. Genellikle safra kesesi temizliği yapan insanlar tarafından kullanılır.
Hücre duvarlarını güçlendirir
Zeytinyağı, daha güçlü hücre duvarları oluşturmaya yardımcı olan polifenoller içermektedir. Aynı zamanda arter duvarlarının esnekliğini artırarak sizi çeşitli kalp hastalıklarına karşı korur.
"
Yazar: admin
05-11-2020, 11:45 PM
Yorum Yok
  • 06 # - Telefonun IMEI'sini gösterir

  • 0 * # - Bilgi menüsü (tüm telefonlar için çalışmaz)


  • [i]# 4636 # [/i]# * - Bilgi menüsü


  • [i]# 34971539 # [/i]# * - Kamera bilgisi


  • [i]# 1111 # [/i]# * - FTA yazılım sürümü


  • [i]# 1234 # [/i]# * - PDA yazılım sürümü


  • 12580 * 369 # - Yazılım ve donanım bilgisi


  • 7465625 # - Cihaz kilidi durumu


  • [i]# 232338 # [/i]# * - Mac Adresi


  • [i]# 2663 # [/i]# * - Dokunmatik ekran sürümü


  • [i]# 3264 # [/i]# * - RAM sürümü


  • [i]# 232337 # [/i]# - Bluetooth adresi


  • [i]# 2222 # [/i]# * - Donanım Sürümü


  • [i]# 44336 # [/i]# * - Yazılım sürümü ve güncelleme bilgileri

   TEST KODLARI


  • [i]# 197328640 # [/i]# * - Test modu


  • [i]# 232339 # [/i]# * - Kablosuz testi


  • [i]# 0842 # [/i]# * - Parlaklık ve titreşim testi


  • [i]# 2664 # [/i]# * - Dokunmatik ekran testi


  • [i]# 232331 # [/i]# * - Bluetooth testi


  • [i]# 7262626 # [/i]# * - Saha testi


  • [i]# 1472365 # [/i]# * - GPS hızlı testi

   [i]# [/i]# 1575 # [i]# [/i]- Tam GPS testi


  • [i]# 0283 # [/i]# * - Paket geri döngü testi


  • [i]# 0 [/i]# [i]# [/i]- LCD ekran testi


  • [i]# 0289 # [/i]# * - Ses testi


  • [i]# 0588 # [/i]# * - Yakınlık sensörü testi

   DİĞER KODLAR


  • 9090 # - Teşhis ayarları


  • 301279 # - HSDPA / HSUPA ayarları


  • 872564 # - USB kayıt ayarları


  • 7780 # - Fabrika ayarlarına sıfırlama

  • 2767 * 3855 # - Tam fabrika ayarlarına sıfırlama

  • [i]# 7594 # [/i]# * - Telefonu kapatma


  • [i]# 8351 # [/i]# * - Çevirici günlük modunu etkinleştirme


 • [i]# 8350 # [/i]# * - Çevirici günlük modunu devre dışı bırak

Yazar: admin
05-11-2020, 11:42 PM
Forum: Instagram
Yorum Yok
Instagram da yaptığınız yorumda kullanıcı adınızı gizlemek istiyorsanız bu vereceğim yöntem ile bunu sağlayabilirsiniz.
Alıntı:؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑̒̿͗͞ ̈́͊͌̈́̒̊̆̈́͑͠ ̆͊̽̀̉̚͝ ̔̓͌̃̀̎̓͐͊͡ ҇̃̀͆̐̽̒̍̒̽ ̎̍͗̀̉̔̀͊͑͆͡ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̓͋͋̓̅͊̐͝ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ͋͗̔̌̑͑̏͛̕ ͂̒̐̇̇̒͠ ҇̈́̂̇͐̊͊ ̃͑̉̃͛̏̈͒͑͝ ̛́̆̃̂̄̂ ͐͆͋̌̕ ̛̎̾̂̅̇͌̆̈́̽ ̌́́͛̃͛͌̅̒̑̆̈͝ ̾̎̽̊̋̿̎͛̃̊̊̾͞ ̛̏̇̔̓͋̋͗̒͐͐̃͋ ̽̏͊̔͛̽̀̉̊͗͂͠ ̛̆̊̍̓̅̐̆̄̂́͋̚ ҇̎̀̎̐́̓̑̔̀́̒ ̏̆̎̓̈́͗̊̃̀͗̀͞ ̓͊͛̚͞ ́ ؜؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑̒̿͗͞ ̈́͊͌̈́̒̊̆̈́͑͠ ̆͊̽̀̉̚͝ ̔̓͌̃̀̎̓͐͊͡ ҇̃̀͆̐̽̒̍̒̽ ̎̍͗̀̉̔̀͊͑͆͡ ̔͗̅͋͌̅̈́̇͊̉̌͠ ̀̈́̓̂͑̔̓̈́̓̒͞ ͐̎̓̏̾̏̑̑̄̔̚̚͝ ̛̾̒̄̋̑͑ ͐̋͂̈́̐̇̈̓́̓̕̚ ̄̽̑̈́̊͡ ҇̒͑͆̍̂̀̀̆̊͌͆ ͛̿͒̄͋͑̀͗̐̓̔̚͝ ̓͋͋̓̅͊̐͝ ͋͗̔̌̑͑̏͛̕ ͂̒̐̇̇̒͠ ҇̈́̂̇͐̊͊ ̃͑̉̃͛̏̈͒͑͝ ̛́̆̃̂̄̂ ͐͆͋̌̕ ̛̎̾̂̅̇͌̆̈́̽ ̌́́͛̃͛͌̅̒̑̆̈͝ ̾̎̽̊̋̿̎͛̃̊̊̾͞ ̛̏̇̔̓͋̋͗̒͐͐̃͋ ̽̏͊̔͛̽̀̉̊͗͂͠ ͑̂̒̒̿̑̍͡ ̛̆̊̍̓̅̐̆̄̂́͋̚ ҇̎̀̎̐́̓̑̔̀́̒ ̏̆̎̓̈́͗̊̃̀͗̀͞ ̓͊͛̚͞ ́ ؜؜ iI҇̀̈́͒̇̒͐̑̀̆̎̈́ ҇͆̈́̍̋̒͌͗̃̓̏͗ ҇̆̍̈͒́̇̿̾̄ ̄̒̅͐̒̀̒͂̓̒̕ ̒̔͂̆̽̿̌̌͆̄͒͡ ̂͐͐̆͒̂͂͐̓̕̚̚ ͂́͐̊̍̑̅̎͞ ̿̆̊̓̊̃͒̚͠ ҇̀̍͗̂̓̅̾̈́͆ ̛̿̾͌̃́̄̀ ̀̊͑̈̃̾̔̔̈̏̕ ҇̉̋́̓ ͑͊̓͋̀͒͞ ̉͊́̒̀́̓̄̄͝ ̛͆̀͌̿̊̒̈͂ ̛̅̎͑̈́̚ ҇͑͂͒̓̎̈̀ ͌͂̈́̃͂͊́̈́̍́̆͛̕ ̽̑̊͒͊̏̃͂̕ ҇͌͗͂̾̎ ̾̐̓̊̌͐́̈́͌̎̿̃͝ ҇̀̍̄̍̓͛̍ ̓̊̋̓̚͝ ̒͆̾̽̕ ͒̀̿̋̀̕ ̛̄͑̄̓̆̃͗͗͂̀̔̂ ̛̎̃͊̅́ ́̍̊̓̅̅͌̓͠ ̐͒͗̾̍̆̀̔̀́̚͡ ̀́͋̾̃͆̅̿͌͞ ͌͗͌̍͂̊͌̓͊̍̾́͠ ̾́͑́̑͑͂̓͑́͌͠ ͐̒̎͋̓̍͌̐͝ ҇̈̈́̋̅ ̌͋̅̃̀͒̽̚̚͡ ̔̔̈́̇̐̆̑̋̌͆͐͠ ҇͌̆̿̅̿͗̒͊ ̽̂́̌̄̓͒̀̾͝ ͂́̑̃̉̏̇̇̇̓̍̀͞ ̛̈̊̔̐͊̎̏͊̽̇ ͒̀̆̎̽̽͂̀̉̒͡ ҇̆́̋́͂͒̾̋̄ ҇͌̏̏͐͑̓̆̽̇̚ ̏̊̎̀͆͊̄̔̐̅͛̈́̕ ̑̒̓̋̔̒͑̉͝ ̄̅͗͌̋̀̑

Yukarıda yer alan kodu kopyalayıp herhangi bir video veya resmin altında yer alan instagram yorumunuza yapıştırdığınızda kullanıcı adınızın üzerine gelecek ve gizlenmiş olacaktır.
Yazar: admin
05-01-2020, 10:17 AM
Yorum Yok
Apple dünyasının vazgeçilmez yazılımı ios hakkında detaylı nasıl geliştireceğinizi merak ediyorsanız bu kurs tam size göre!

web servisler ile konuşabilen ios uygulamaları yazabilir hale geleceksiniz.

objective c diline hakim olacaksınız.

Kursa gitmek için TIKLAYIN!
Yazar: admin
05-01-2020, 10:06 AM
Yorum Yok
Youtube üzerinden takipçi ve seyirci sayınızı arttırarak kısa süre içerisinde güzel paralar kazanmak istiyorsanız bu kurs tam size göre!

Bir Youtube kanalının para kazanması için gerekenler

Tüm Adsense kuralları ve adsense kullanımı


Youtube para kazanma politikaları


Reklamverene uygun içerik üretimi


Videolardan iki kat fazla para kazanma


Videolar harici Youtube'dan para kazanmaÜcretsiz bu kursa gitmek için TIKLAYIN!
Yazar: mervekeskin
04-29-2020, 02:32 AM
Forum: Sağlık
Yorum Yok
"Merhabalar. Çocuğumda iki yaşına geldiğinde hafif bir yürüme bozukluğu olduğunu fark ettim. Doktora gittiğimizde yanlış ayakkabı seçimi yüzünden olabileceğini söyledi. Biz şuanlık kolaylıkla atlatıyoruz fakat benim gibi buna dikkat etmeyen anneler vardır diye düşündüğüm için sizi de bilgilendirmek istedim.. Keyifli okumalar..

Anne ve babalar bebeklerinin ilk adımlarını görmek için sabırsızlanırlar. Özellikle minik, şık kıyafetleri tamamlayan ilk adım ayakkabıları almak her ebeveynin heyecanla beklediği bir andır. Ancak önceliğimiz ayakkabı değil bebeğin sağlıklı olarak ilk adımlarını atarak yürümeye başlamasıdır. Peki bebekler ne zaman ayakkabı giymeli, ne tip ayakkabılar sağlıklıdır, bebeğin ilk ayakkabısı nasıl olmalıdır? Konunun detaylarına birlikte bakalım.

Bebekler ne zaman ayakkabı giymeli?
Tüm normal gelişim gösteren bebeklerin, ayaklarında bir problem olmadığı takdirde 12. aya kadar herhangi bir ayakkabıya ihtiyaçları yoktur.
Bebekler ilk aylarda reflexlerinin yardımı ile yere basarlar. Ama bu basış tamamen reflex etki ile olur, aktif olarak ağırlıklarını taşıdıkları anlamına gelmez. Yürüyene kadar da (ortalama 12.- 15. aylar arası) basmayı ve adım atmayı severler.
İşte özellikle bu dönemde bebekleri yürütmek DEĞİL, bol bol bastırmak lazımdır. Çıplak ayak ile yeri kavrama, bebeğin ayak kaslarının ve ayak tabanı arklarının gelişimi için faydalıdır. Ayağına uygun olan, kaymayan çoraplar da bu dönemde tavsiye edilir.

Yürüme öncesi ayakkabı giydirilmeli mi?
Öncelikle evin günlük kullandığımız sert zemininde, ayakta durmayı, çıplak ayakla veya güvenlik için kaymayan çoraplarla yere basmayı öneriyoruz.
12.ay civarı evin dışında da yere basma ve yürüme ihtiyacı olduğundan, dışarı çıkarken ayakkabı önerilmeye başlanır.
Ayakkabı giymek yürümeyi etkiler mi?
Öncelikle çıplak ayakla ayakta durma, sıralama, yürüme bebek için en önemli kazanımlardır. Ayakkabıyı erken dönemde giydirmek, ayakkabı için acele etmek veya tüm gün bebeği ayakkabı ile dolaştırmak doğru değildir.
Faydalı olduğunu düşünerek farklı ayakkabılar almak yerine çıplak veya çoraplı iken bebeği mümkün olduğunca güçlendirmek daha etkili olacaktır.
Hafif içe basmalarda, parmak ucuna basmalarda veya ayağı yanlara açarak yürüme formlarında tedavi edici, etkili bir ayakkabı yoktur. Böyle bir durumda bebeği değerlendirmeli, bebeklerde yapılacak çalışmalar belirlemelidir. Bebek ve çocuk ayakkabıları seçmek için uzman bir fizyoterapistten kolaylıkla yardım alabilirsiniz.
Bebeğinize ilk adım ayakkabıları alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir?
Bebeğe ayakkabı alırken göz önünde bulundurmanız gerekenler şöyledir;
Bebeğinize yürümeye başlar başlamaz ayakkabı giydirmeyin. Bu denge ve koordinasyona engel olabilir. Daha iyi denge kurabilmek için ayaklarının altındaki her şeyi hissetmeleri gerekiyor.
Bebeğinizin yürümeye hazır olduğunu söyleyebilecek işaretleri arayın (bu 10 ila 18 aylık olabilir). Bebeğinizin yardımsız hareket ettiğini kaydettikten sonra, yürüyüş öncesi yumuşak , daha çok kumaş olan ayakkabılardan yürüyüş ayakkabılarına geçiş yapabilirsiniz.
Bebeğinizin ayaklarına bol miktarda destek sağlayan doğru ayakkabı türünü seçmeniz önemlidir. Bebeğiniz için kaymaz, esnek ama iyi bir formu olan taban ve hafif ayakkabılar alın.
İlk ayakkabıları yaz aylarına rast geliyorsa, sandalet gibi önü tam açık olanlardan olmamalı, takılıp düşmelerden korumak için önü kapalı ama yanları açık, bilekten desteklenmiş ayakkabılar tercih edilmelidir.
Bebeğinizin ayaklarının nefes almasına izin verebilecek ayakkabılar almalısınız. Bu nedenle sentetik malzemelerden kaçınılmalıdır. Bebeğiniz için kaliteli ayakkabı tercih etmelisiniz.
Yürümeye başlayan çocukta dikkat edilmesi gerekenler
Bebeğiniz yürüme yaşına geldiğinde ilk adımlarını attığında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;
Bebeğinizin ayakları içe veya dışa doğru basıyormuş gibi görünüyorsa.
Parmak ucuna basarak yürümeyi tercih ediyorsa
Tam tersi, yoğunlukla topuklarına basıyor ve ayağının orta ve ön kısmına yeterli baskıyı veremiyorsa
Ayaklarını yanlara ayırarak basıyorsa, bacaklarını ayırarak yere çok geniş basıyorsa,
Henüz dengesini, gücünü bulamamıştır. Bir süre takip edip, değişmiyorsa bir uzmana danışmanızı öneririm."
Yazar: admin
04-26-2020, 10:47 AM
Forum: Oyunlar
Yorum Yok
32 tl değerinde olan For The Kİng Epicgames oyununu bugün inceliyoruz arkadaşlar.Kısa süreliğine ücretsiz olan bu oyunu siz de hemen bilgisayarınıza indirirebilirsiniz.

Oyuna dair açıklama aşağıdaki gibidir;


Alıntı:For The King stratejinin, sıra temelli savaşın ve rogue benzeri unsurların zorlayıcı bir karışımıdır. Yöntemsel haritalar, görevler ve olaylar sayesinde her oyun eşsizdir. Tek oyuncu, yerel veya çevrimiçi eşli seçeneklerle Fahrul'u keşfedin.


Oyunu İndirmek İçin;

[Resim: serDOr.jpg]

Hoşgeldin, Ziyaretçi

Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Forumda Ara

Forum İstatistikleri

Toplam Üyeler: 82
Son Üye: madenci
Toplam Konular: 430
Toplam Yorumlar: 523

Kimler Çevrimiçi

Toplam: 5 kullanıcı aktif Bing
0 Kayıtlı
» 4 Ziyaretçi
Task