Skip to main content

Forumcenneti

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Zıvana Nedir?

Konu

#1
Günlük hayatta çok kullandığımız kelimelerden bir tanesidir diye düşünüyorum.Bazen kızdığımızda,bazen ise sabrımızın taştığında hep kullanırız ''Beni zıvanadan çıkarma'' cümlesini. Peki anlamını bilerek mi kullanıyoruz yoksa ağzımıza bir yerlerden pelesenk olduğu için mi kullanıyoruz.Eğer siz de ben gibi bir yerlerden duyduğunuz için kullanıyorsanız gelin hep birlikte bakalım zıvana ne demekmiş!

[Resim: y6PNbM.jpg]
Yukarıdaki resimde polis memurunun içerisinde bulunduğu ve eski tarihlerde gördüğümüz şeyin adı zıvanadır!Metaldan yapılmış bir çeşit korumadır aslında zıvana.Beni zıvanadan çıkarma sözü de işte buralardan gelirSmile
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task