You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Administrator
Zıvana Nedir?
Günlük hayatta çok kullandığımız kelimelerden bir tanesidir diye düşünüyorum.Bazen kızdığımızda,bazen ise sabrımızın taştığında hep kullanırız ''Beni zıvanadan çıkarma'' cümlesini. Peki anlamını bilerek mi kullanıyoruz yoksa ağzımıza bir yerlerden pelesenk olduğu için mi kullanıyoruz.Eğer siz de ben gibi bir yerlerden duyduğunuz için kullanıyorsanız gelin hep birlikte bakalım zıvana ne demekmiş!

[Resim: y6PNbM.jpg]
Yukarıdaki resimde polis memurunun içerisinde bulunduğu ve eski tarihlerde gördüğümüz şeyin adı zıvanadır!Metaldan yapılmış bir çeşit korumadır aslında zıvana.Beni zıvanadan çıkarma sözü de işte buralardan gelirSmile
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.