Skip to main content

Forumcenneti

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Türk Kahvesi Peelingi

Konu

#1
Geniş gözenekli ve yağlı ciltlerin en önemli sorunlarından biri olan siyah noktalar her sıkılışında yeniden çıkar. Siyah noktalar zamanla sivilceye dönüşür ve tekrar sıkıldığında cildinizi tahriş eder ve prüzsüz bir cilde kavuşmanızı bir o kadar zorlaştırır. Bu durumdan kurtulmanız için sizlere türk kahvesi peelingi tarifleri neler anlatacağız.
Türk kahveli peeling tarifleri

Öncelikle peeling tariflerini uygulamadan önce cildiniz için buhar banyosu yaparsanız daha etkin bir sonuca varabilirsiniz. Çünkü buhar banyosu cilt gözeneklerini açarak siyah noktalarında daha kolay temizlenmesini sağlar.
Toz şeker ile türk kahvesi peelingi

Gerekli malzemeler;

– 1 tatlı kaşığı türk kahvesi
– 1 tatlı kaşığı toz şeker
– 1 çay kaşığı bal
Hazırlaması ve uygulanması: 

Belirtilen ölçülerdeki türk kahvesi , şeker ve balı uygun bir kabda karıştırın. İyice karıştırdığınız malzemeler peeling yapmanız için hazır hale geldiğinde cildinize fazla bastırmadan sürün. Fazla bastırmanız sonucunda cildiniz tahriş olabilir. Ortalama 7 veya 8 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 defa uyguladığınızda türk kahvesi peelingi faydaları arasında toz şekerli tarifin etkisini de göreceksiniz.
Zeytinyağı ile türk kahvesi peelingi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı zeytinyağı
– 1 çay kaşığı türk kahvesi
Hazırlaması ve uygulanması:

Malzemeleri rahatça karıştırabileceğiniz ölçüde bir cam kasede pişirilmemiş olan türk kahvesi ve zeytinyağını karıştırın. Cildinize ne az ne de çok bastırarak uygun bir yumuşaklıkta sürün ve ovalayarak yedirin. 10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu peeling tarifini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.
Sade türk kahvesi peelingi

Gerekli malzemeler;

– 1,5 çay kaşığı su
– 1,5 çay kaşığı türk kahvesi
Hazırlaması ve uygulanması:

Türk kahvesini su ile iyice karıştırın. Çok bastırmadan nazikçe cildinize ovalayarak sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Peelingi üç günde bir uygulamanız tavsiye edilir.
Türk kahvesi peeling tariflerinin faydaları

– Cilde uyarıcı etki ederek cildin sıkılaşmasında etkin rol oynar. Bu nedenle pek çok güzellik sektörü ürünlerinde kafein içeren maddeler bulundurur.
– Siyah noktaların azalmasında etkilidir.
– Yorgun ve cansız ciltlerin enerjik görünmesine yardımcı olur.
– Uygun ciltler için zeytinyağı ile yapılan türk kahve peelingi cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını dengeler.
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task