You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tarihi Geçmiş İlaç Zehirler Mi?

Tarihi Geçmiş İlaç Zehirler Mi?

Administrator
Tarihi Geçmiş İlaç Zehirler Mi?
Çocuk yaştan itibaren ilaçlarla sağlık sorunum için çok haşır neşir olduğum için aslında hep merak ettiğim soru olmuştur.Şimdilerde ilaç sektöründe çalışınca bu sorunun cevabını vermek istiyorum sizler için.Tarihi geçmiş ilaç zehirler mi?
[Resim: ZX15gG.jpg]
Her paketlenmiş üründe olduğu gibi ilaçlarında belli bir raf ömrü bulunmaktadır.Bu raf ömürleri de içerisinde bulunan koruyucu maddenin miktarına ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir.Aynı zamanda açıldıktan sonra ise genel olarak bir çok ilaçta daha kısalır bu süre.
Genel bir ifadeyle şunu belirtmek isterim ki bir ilacın miadı geçmiş ise o ilacın etkinliği azalmış yada bitmiştir.Tarihi geçmiş ilacı içtiğinizde muhtemelen sizin hastalığınıza yönelik bir faydası olmayacaktır.Ancak elbette sizi zehirlemeyecektir de.
İlaç kutularının içinden çıkan prospektüsü hepimiz okumuşuzdur.Bir de bu metinlerin içerisinde yan etkileri denilen çoktan aza doğru görülme sıklığı sıralanmış bölüm yer almaktadır.Bu bölümde yer alan yan etkiler çok az bir ihtimal bile olsa yazmak zorundadır.Ancak ilaç kullanımında hekimin göz önünde bulundurduğu şey fayda-zarar oranıdır.Siz o ilacı kullandığınızda size faydası zararından çok çok fazla olacaksa o ilaç size önerilir.İşte sırf bu sebeplerden dolayı da ne tür ilaç olursa olsun lütfen hekiminize danışın ve öyle kullanın.
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Son Düzenleme: 11-25-2018, 08:48 AM, Düzenleyen: admin.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.