Skip to main content

Forumcenneti

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Tarihi Geçmiş İlaç Zehirler Mi?

Konu

#1
Çocuk yaştan itibaren ilaçlarla sağlık sorunum için çok haşır neşir olduğum için aslında hep merak ettiğim soru olmuştur.Şimdilerde ilaç sektöründe çalışınca bu sorunun cevabını vermek istiyorum sizler için.Tarihi geçmiş ilaç zehirler mi?
[Resim: ZX15gG.jpg]
Her paketlenmiş üründe olduğu gibi ilaçlarında belli bir raf ömrü bulunmaktadır.Bu raf ömürleri de içerisinde bulunan koruyucu maddenin miktarına ve çeşidine göre değişiklik gösterebilir.Aynı zamanda açıldıktan sonra ise genel olarak bir çok ilaçta daha kısalır bu süre.
Genel bir ifadeyle şunu belirtmek isterim ki bir ilacın miadı geçmiş ise o ilacın etkinliği azalmış yada bitmiştir.Tarihi geçmiş ilacı içtiğinizde muhtemelen sizin hastalığınıza yönelik bir faydası olmayacaktır.Ancak elbette sizi zehirlemeyecektir de.
İlaç kutularının içinden çıkan prospektüsü hepimiz okumuşuzdur.Bir de bu metinlerin içerisinde yan etkileri denilen çoktan aza doğru görülme sıklığı sıralanmış bölüm yer almaktadır.Bu bölümde yer alan yan etkiler çok az bir ihtimal bile olsa yazmak zorundadır.Ancak ilaç kullanımında hekimin göz önünde bulundurduğu şey fayda-zarar oranıdır.Siz o ilacı kullandığınızda size faydası zararından çok çok fazla olacaksa o ilaç size önerilir.İşte sırf bu sebeplerden dolayı da ne tür ilaç olursa olsun lütfen hekiminize danışın ve öyle kullanın.
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Son Düzenleme: 11-25-2018, 08:48 AM, Düzenleyen: admin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task