Skip to main content

Forumcenneti

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Sitenizi https Yaparak Güvenli Hale Getirin!

Konu

#1
Forumcenneti forumlarında olduğu gibi sizde sitenizi https yaparak özellikle google tarafından istenen güvenli siteler haline getirebilirsiniz.Seo için oldukça önemli olan bu durum sitenizin daha iyi yerlere gelmesinde oldukça önemlidir.Sırasıyla ne yapmanız gerektiğine gelince ben öncelikle  bu durumu mybb forumlar için anlatacağım.Ancak diğer sistemler de de ne yapılacağını konu altında tartışabiliriz.
  1. Mybb admin paneline girdikten sonra site Yapılandırma---->Site Ayrıntıları---->Forum Url'si Ve Ana Sayfa Url'si yazan yerde adres kısmınızı http değil https ile başlatın.
  2. .httacces dosyanıza ftp aracılığı ile ulaşın ve notepad gibi bir düzenleyici programla açarak 
    # ./search.php sorunları için geçici URL çözümleri:RewriteRule ^([^&]*)&(.*)$ https://forumcenneti.com/$1?$2 [L,QSA,R=301]Yukarıda ki kısmı https ile değiştirin.
  3. Son olarak da robots.txt dosyasında aynı şeyi yaparak http ile başlayan kısımları https ile değiştirin.Konuyla ilgili sorularınızı her zaman olduğu gibi bekliyorum...
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Son Düzenleme: 10-29-2018, 01:54 PM, Düzenleyen: admin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task