You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sitenizi https Yaparak Güvenli Hale Getirin!

Sitenizi https Yaparak Güvenli Hale Getirin!

Administrator
Sitenizi https Yaparak Güvenli Hale Getirin!
Forumcenneti forumlarında olduğu gibi sizde sitenizi https yaparak özellikle google tarafından istenen güvenli siteler haline getirebilirsiniz.Seo için oldukça önemli olan bu durum sitenizin daha iyi yerlere gelmesinde oldukça önemlidir.Sırasıyla ne yapmanız gerektiğine gelince ben öncelikle  bu durumu mybb forumlar için anlatacağım.Ancak diğer sistemler de de ne yapılacağını konu altında tartışabiliriz.
  1. Mybb admin paneline girdikten sonra site Yapılandırma---->Site Ayrıntıları---->Forum Url'si Ve Ana Sayfa Url'si yazan yerde adres kısmınızı http değil https ile başlatın.
  2. .httacces dosyanıza ftp aracılığı ile ulaşın ve notepad gibi bir düzenleyici programla açarak 
    # ./search.php sorunları için geçici URL çözümleri:RewriteRule ^([^&]*)&(.*)$ https://forumcenneti.com/$1?$2 [L,QSA,R=301]Yukarıda ki kısmı https ile değiştirin.
  3. Son olarak da robots.txt dosyasında aynı şeyi yaparak http ile başlayan kısımları https ile değiştirin.Konuyla ilgili sorularınızı her zaman olduğu gibi bekliyorum...
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Son Düzenleme: 10-29-2018, 01:54 PM, Düzenleyen: admin.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.