You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Saç Ekimi Hakkında Sorulan Sorular

Saç Ekimi Hakkında Sorulan Sorular

Administrator
Saç Ekimi Hakkında Sorulan Sorular
Saç ekimi, çoğunuz için bilinmeyen bir alan olabilir ve biraz kafa karıştırıcı görünebilir. saç ekimi ile ilgili en sık sorulan 4 soruyu yanıtladık

Saç ekimi yalnızca erkekler için mi?

Saç dökülmesi erkekleri ve kadınları etkileyebilir ve saç ekimi erkeklerde daha popüler olmakla birlikte, önemli saç dökülmesi ile uğraşan kadınlara yardımcı olamayacağı anlamına gelmez. 

Donör saç nereden geliyor?

Bir saç ekimi işleminin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için, kendi kafanızdan donör saç alınması gerekmektedir. Aksi takdirde vücudunuz yabancı kılları reddedecektir. Bu aynı zamanda eğer tam olarak kelleşmişseniz saç ekiminin sizin için doğru olmadığını da gösterir. 

Saç ekimi yaptıramayacak kadar yaşlı mıyım? 

Birçok kişinin gençken saç ekimi yaptırması en iyisidir. İdeal yaş aralığı 20-30 yaşlarıdır. Ancak bu her zaman geçerli değildir. Her birey farklı olmasına rağmen, biraz daha yaşlı olduğunuzda daha başarılı bir saç ekimine sahip olmak da mümkündür. Gençken saç dökülmesi ve saç büyüme örüntüsü düzensiz olabilir ve saç dökülmesi kötüleşmeye devam edebilir. Zaman ilerledikçe daha fazla işlem yaptırmanız gerekebilir. Sağlıklı olduğunuz sürece bir saç ekimi için çok yaşlı olmanız önemli değildir. 

Yeni ekilen saçlar hiç dökülmeyecek mi?

Tedaviden birkaç hafta sonra yeni ekilen alandaki saçların döküldüğünü fark edebilirsiniz. Panik yapmayın, bu normaldir. Saçlar ilk dökülmeden sonra güçlü ve sağlıklı bir şekilde

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.