You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Raylı Tente Yaptırmak İstiyoruz!

Raylı Tente Yaptırmak İstiyoruz!

Junior Member
Raylı Tente Yaptırmak İstiyoruz!
Merhaba, eşimle çok tatlı bir dükkanımız var. daha çok yeni ama tamamlamak üzereyiz. Bu kış aylarında korona salgınından dolayı pek fazla şey yapamadık. Fakat normal hayata döndüğümüzde dükkanın hazır olmasını istiyoruz. O nedenle soğuklarda ve yağmurda koruması adına dükkanımıza tente yaptırmak istedik. Bu konuyla ilgili birkaç araştırma yaptık. Edindiğimiz bilgileri sizinle de paylaşmak isterim. İyi okumalar..

Pergola tenteyi tanıyalım

Branda Nedir? Hakkında çok kısa bilgi vermek daha sonra brandanın bir çeşidi olan pergola hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağım. Branda tente kelimesine oldukça uzak olmasına rağmen aynı olduğu ve aynı olarak değerlendiriliyor. Brandalar daha kötü kış şartlarından korunmak amacıyla polyester kumaştan yapılan ürünlere verilen bir isimdir. Asla su geçirmeme özelliği taşımaktadır. Genellikle kafeler de bahçelerde tercih edilmektedir. Pergola tente, raylı tente sistemleri ise her türlü hava şartlarına uygun mukavemetli alüminyum yapısı ve farklı bir özelliği ile sizlere farklı deneyimler yaşattırmaktadır. Pergula tente sistemleri nedir her türlü iklim şartlarına uyumlu kaliteli kumaşları teknolojik PVC yapıları ile her türlü hava şartlarına dayanıklıdır. Asla paslanmaz ve aşınmaz özelliktedir. Dayanıklı olma özelliği ile dikkat çekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

150*70 yay sistemi genel olarak kullanılmaktadır.
5 yıl boyunca garanti kapsamında yer alır
İtalyan marka sistemi destek olarak kullanılır.
Uzaktan kumandalı motor ile desteklenmektedir.
Kumandasında ileri ve aynı zamanda geri kontrol sistemi bulunmaktadır.
Yağmura karşı su taşıyıcı gider sistemi kullanılır.
PERGOLA OTOMATİK SİSTEM
 
Pergola tente

Pergola tente nasıl yapılır Sistemi için özel olarak saç vida primler paslanmaz özellikteki malzemeler ile kullanılır. 90 km hızda esen rüzgara ve 30 cm kalınlığında ki kara dayanacak şekilde üretilmektedir. Her türlü iklim şartları göz önünde bulundurularak kaliteli malzeme kullanılmakta ve tercihleriniz göz önünde bulundurulmaktadır.

Bahçe ve teraslar için en fazla tercih edilen tente modeli pergole tente sistemleridir. Çünkü  bahçe ve teraslarda mevcutta bulunan ahşap yada demir parmaklık gibi uzantılara kolaylıkla monte edilebilme özelliği sayesinde ev ve villalarda öncelikli tercih edilen modeldir.

Gölgelendirme sistemleri içinde en parik olan modellerden biri olan pergole tente, katlanabilir yatay zemini sayesinde kademeli olarak açılıp kapanabilen bir sisteme sahiptir. Raydolap mantığı ile üretilen bu model son dönemlerde cafe ve restoranlarda da sıkça tercih edilir hale geldi. Çünkü ahşap veya metal ayaklar aracılığı ile gölgelediği alanı genel mekandan ayıran ve yeni bir yaşam alanı sunan yapı sayesinde cafelerin müşterilerine sunduğu alanı algısal olarak göstermesini sağlar.

Tente yaptırmayı düşündüğünüzde mekanın özelliğine uygun tentenize karar vermeden önce raylı tente fiyatları ile ilgili muhakkak bir bilgi almalısınız. Zira kullanım kolaylığı, mekana özgü tasarım seçenekleri, görsel olarak çeşit çeşit renk ve desen seçenekleri ile hayalini kurduğunuz o keyifli alanın oluşmasında pergole sunduğu fırsatlarla diğer tente modelleri arasından ciddi olarak sıyrılmaktadır. Ayrıca bahçe yada terasınızda hazır ahşap yada metal direkleriniz varsa maliyetleri ciddi olanda düşürmüş olacaksınız.

Pergole tente sistemleri üretimi son günlerde sıkça tercih edilen akrilik kumaş kaplaması ve çeşit çeşit modeliyle gün geçtikçe artmaktadır. Bu kumaş gerildiği kasnaktan kolaylıkla çıkartılıp temizlenmeye elverişli şekilde tasarlanmıştır. Dolayısı ile kışın kullanmak istemediğiniz dönemlerde kumaşı tenteden çıkartıp yıkayabilir, sonraki kullanıma kadar saklayabilirsiniz. Yada bahçe ve terasın keyfini dört mevsim sürmek istiyorum derseniz de ahşap yada metal ayaklarına şeffaf katlanır branda yada naylon eklemek suretiyle her mevsim kullanışlı bir mekan yaratabilirsiniz.
Son Düzenleme: 12-07-2020, 11:38 AM, Düzenleyen: admin.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.