Skip to main content

ForumCenneti M.

Protez Saç Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Konu

#1
Yıllar önce saç ekimi diye gittiğim bir merkezden protez saç kararı vererek çıkmıştım.Öncelikle protez saç nedir? Nasıl kullanılır? Protez saç aslında bir peruk mudur? Bu soruların cevabını sizlere vermek istiyorum.
Protez saçı dişinize yapılan kaplama gibi düşünebilirsiniz.Saçınızın yanları ve arkası size ait sadece üst tarafına bir ünite yerleştirilmesidir.Bu ünitenin özelliği ise altta gelen saçsız derinin hava almasını sağlıyor olması,deniz yada havuza girdiğinizde ise herhangi bir şekilde etkilenmiyor olması gibi özelliklere sahiptir.Protez saçınızı üretirken sağlıklı saçlarınızdan alınan bir parça ile olabildiğince sizin saçınızın rengiyle aynı ve aynı özelliklere sahip bir ünite yapılmaya çalışılır.Bu sebeplerden dolayı protez saç aslında bir peruk değildir.
İlk gelen ünite de saçlar çok uzun olabilir.Özellikle ben merkezde ki yetkililere gür bir saç istediğimi söylemiştim.Bu sebeple de beni protez saça yönlendirmişlerdi.Çünkü saç ekiminde hem biraz daha uzun bir süreç hemde bir anda çok gür saçlarınız olmayabilir.
Saçınızın üst kısımları eğer sıfır değilse sıfıra vurularak protez saçınız yerleştirilir.Sonrasında ise uzunluğu sizin belirlediğiniz şekilde kesilir ve düzenlemesi yapılır.Ancak dikkat! Protez saç uzamaz! Bu yüzden de bu kesimin geri dönüşü yoktur.Üniteyi sabitledikten sonra 2-3 ay gibi bir süre zarfında berbere gider gibi protez saç ekim merkezine giderek bakımını yaptırmanız gerekmektedir.
Gelelim bu işin maliyetine.Ben bundan 6 sene önce falan yaptırmıştım.O dönemde 3 milyar gibi bir ücret ödemiştim.Saç ekimi de aşağı yukarı aynı paraydı.Güncel fiyatları bilmiyorum.Elbette farklı saç ekim merkezleri bulunduğundan fiyatlar da değişiklik göstermektedir.
Konuyla ilgili farklı sorularınız olursa cevaplamak isterim.
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Alıntı

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task