You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Peugeot Urea Uyarısı!

Peugeot Urea Uyarısı!

Administrator
Peugeot Urea Uyarısı!
[Resim: maxresdefault.jpg]

Bugün aracımda bu uyarı yanınca niye yandı diye araştırırken cevabını buldum ve sizinle paylaşıyorum.Arkadaşlar peugeot'un bazı modelleri egzozdan çıkan gazın daha az çevreye zarar vermesi için adblue sıvısıyla çalışıyor.
Bu uyarıyı verdikten sonra aracınızı tekrardan çalıştırdığınızda kaç km daha aracınızın gideceğini gösteren bir yazı ekrana gelecektir.Genelde 2400 km ve altına düştüğünde verdiği bu uyarıyı dikkate almayıp servise götürmezseniz aracınız hareket etmeyebilir.Bunu şahsen servisi arayarak öğrendiğim bir bilgi olarak sizinle paylaşıyorum.
Bir de bazı benzin istastyonlarında da adblue sıvısını bulabilirsiniz.Ancak nasıl doldurulabildiği konusunda çok bir fikrim yok açıkçası.Bilen bir arkadaşımız varsa bu bilgiyi de paylaşırsa sevinirim.
Hepinize hatasız kazasız iyi yolculuklar dilerim.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.