Skip to main content

ForumCenneti M.

Deccal Nedir ve Kimdir?

Konu

#1
İslam dininde Ahir Zamanda ortaya çıkan iki tü ü mücessem (cisimleş ş) küfür ve nifaktan bahsedilir ve şerlerinden Allah'a sığınmamız istenir.

Bu iki Deccalin birincisi, Mesihiyet (Hristiyanlık) içinden çıkıp dünyaya musallat olacak şer bir rejim-sistemdir. Ben bu Mesihi Deccalin, Büyük Şeytan Amerika olduğuna inanıyorum. İkinci Deccal ise, İslamlar içinden çıkıp Mesihi Deccalin (BOP) planları uğruna kendi halkı başta olmak üzere tüm İslam alemine ihanet edip, Müslümanların dinine-imanına-ahlakına ve hatta dünyasına darbeler indiren Süfyani Deccaldır. Said Nursi (r.a.), 5. Şua'da bu Süfyani hareketin, ülkemiz hükümeti olduğuna dair genişçe izahta bulunmuştur.

Mesihi Deccal ve Süfyani Deccaller hakkındaki hadisler ve yorumları için 5. Şua'ya müracaat edilebilir [1]. Ancak konu hakkında daha güncel analizler de mevcuttur [2]. Ki bence bunların hepsini inceleyip, bu deccallerden ve faaliyetlerinden haberdar olmalıyız ki böylece fitnelerinden korunulabilelim.

Evet, bu deccaller, özelde süfyani deccal hükümetinin fitneleri o kadar müthiştir ki, kendi karşıtlarını dahi yanlış saflarda toplamak için sahte muhalif partiler [3], dernekler ve cemaatler [4] kurabilirler. Ve günümüz Müslümanı bu fitneler asrında, süfyani hükümet ve bu hükümetle danışıklı döğüş içerisinde bulunan bu parti-dernek, cemaat vesaireden beri (uzak) bir yüce oluşum bulamazsa, hadislerde bildirildiği üzere tüm sahte oluşumlardan kaçmalı, dişiyle bir ağaca tutunmak şeklinde bile olsa, fitnelerin rüzgarına kapılmamalı ve o hal üzere ölmelidir [5].
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...
Alıntı

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task