Skip to main content

ForumCenneti W.

Beta

ForumCenneti'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

970x90
5 Adet Konu Açan Üyelerimize Ücretsiz 1 Aylık Vip Üyelik Veriyoruz.Bu Fırsatı Kaçırmayın!

Çocukların Gelişiminde Dayak!

11-27-2018, 07:08 PM
#1
Çevrimdışı
Dayak yada diğer adıyla şiddet hiç bir koşulda,hiç bir zaman kabul edilebilir bir durum değildir.Hele ki bir evladınız var ve bazı istemediğiniz davranışları yapmasını dayak atarak engelleyebileceğinizi sanıyorsanız bakın ne kadar yanılıyorsunuz size anlatayım!
[Resim: 180205-F-PJ007-1001.JPG]
  • Dayak yiyen çocuk yaptığının bedelini ödemiştir;davranışın neden yanlış olduğunu öğrenememiştir.Çocuğunuza davranışının neden yanlış olduğunu anlatmaya çalışın.Onunda bir birey olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.
  • Anne,babaya kızgınlık,nefret,düşmanlık duyar;öç almak için de istemedikleri davranışı tekrarlar.Eskiler buna arsızlaşmış olarak ifade etse de aslında ortada olan büyük bir öfke patlamasıdır.
  • Saldırganlık eğilimi gelişir;O da isteklerini zorbalıkla elde etmeye çalışır.Tabi ki bu durumda büyüdüğü zaman nasıl bir birey olarak toplumda karşımıza çıkacağını herhalde hepimiz tahmin ediyordur.
  • Dayak yiyen çocuk,kendini güçsüz,aciz ve zavallı hisseder.Bunun sonucu olarak da özgüveni sarsılı.İçine kapanık bireyler meydana gelir.
Şiddetin her türlüsü kesinlikle tasvip etmiyoruz.Her geçen gün bir çok alanda şiddetin arttığı ülkemiz de çocuklarımız bizim geleceğimiz! Onların eğitimi ve gelişiminde anne ve babalar bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
[Resim: nQk52R.gif]
admin

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
970x90
Task