You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çocukların Gelişiminde Dayak!

Çocukların Gelişiminde Dayak!

Administrator
Çocukların Gelişiminde Dayak!
Dayak yada diğer adıyla şiddet hiç bir koşulda,hiç bir zaman kabul edilebilir bir durum değildir.Hele ki bir evladınız var ve bazı istemediğiniz davranışları yapmasını dayak atarak engelleyebileceğinizi sanıyorsanız bakın ne kadar yanılıyorsunuz size anlatayım!
[Resim: 180205-F-PJ007-1001.JPG]
  • Dayak yiyen çocuk yaptığının bedelini ödemiştir;davranışın neden yanlış olduğunu öğrenememiştir.Çocuğunuza davranışının neden yanlış olduğunu anlatmaya çalışın.Onunda bir birey olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.
  • Anne,babaya kızgınlık,nefret,düşmanlık duyar;öç almak için de istemedikleri davranışı tekrarlar.Eskiler buna arsızlaşmış olarak ifade etse de aslında ortada olan büyük bir öfke patlamasıdır.
  • Saldırganlık eğilimi gelişir;O da isteklerini zorbalıkla elde etmeye çalışır.Tabi ki bu durumda büyüdüğü zaman nasıl bir birey olarak toplumda karşımıza çıkacağını herhalde hepimiz tahmin ediyordur.
  • Dayak yiyen çocuk,kendini güçsüz,aciz ve zavallı hisseder.Bunun sonucu olarak da özgüveni sarsılı.İçine kapanık bireyler meydana gelir.
Şiddetin her türlüsü kesinlikle tasvip etmiyoruz.Her geçen gün bir çok alanda şiddetin arttığı ülkemiz de çocuklarımız bizim geleceğimiz! Onların eğitimi ve gelişiminde anne ve babalar bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
VIP ÜYE OLUN FARKI YAŞAYIN...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumCenneti sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.