Sitemize Moderatör Alınacaktır.Başvurunuzu iletişim bölümünden yapabiliriniz.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tıbbi Mümessil Nasıl Olunur?
#1
Öncelikle Tıbbi Mümessil ne iş yapar bu sorunun cevabıyla konumuza devam edelim.Firmaların üretmiş oldukları ilaçları hekim ve eczacılara tanıtımını gerçekleştirip aynı zamanda bu ürünlerin satışını da yapan kişilere verilen isimdir.Firmasal ve ürünsel değişmekle birlikte hekim ve eczane ziyaretleri farklılık gösterebilir.
Eğer tıbbi mümessil olmak istiyorsanız öncelikle 4 yıllık fakülte mezunu olmanız günümüz koşullarında neredeyse şarttır.Özellikle Biyoloji,Kimya vb. bölümlerden mezun olanlar ise yine bazı firmalar tarafından özellikle aranmaktadır.Tüm bunların dışında bir çok meslekte olduğu gibi prezentable olmak da aranan bir diğer özelliktir.Bu koşullar altında genellikle ilk yazılı sınav,sonrasında toplu mülakat ve sonrasında ise tekli mülakatlar şeklinde görüşmeler gerçekleşir.Son olarak da firmasal değişmekle birlikte elemeli eğitime gönderilirsiniz.Yaklaşık 1 ay süren elemeli eğitimden başarılı şekilde bitirirseniz artık işe başlamak yolunda ilk adımı atmışssınız demektir.Evet bu bir şaka değil! Sadece ilk adım attınız!
Yaklaşık 1 ay adaptasyon dönemi geçirirsiniz.Bu süreyi de başarılı bir şekilde geçerseniz 3 yada 6 ay sonra da asaletiniz onaylanarak artık tam bir tıbbi mümessil olmuşsunuzdur.
Yeni başlayanlara şunu tavsiye ediyorum.Altınızdaki araba,kıyafetler,bilgisayar vb. bunların hiçbiri gözünüzü boyamasın.Rekabetin hat safhada olduğu ,koşturması bol ve zaman zaman da stresli olacak bir iş ortamı sizi bekliyor.Konuyla ilgili soru sormak isterseniz bu konu altında memnuniyetle cevaplarım.

drog2.jpg?1454089511
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pasaport Nasıl Çıkartılır? admin 0 499 03-31-2018, 07:07 PM
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi